تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

حمام کسماء

حمام قدیمی کسما با بافت سنتی و پیشینه تاریخی 70 ساله خود ، یکی از بناهای تاریخی شهرستان صومعه سرا به شمار می رود که در کنار راه جاده کنونی کسماء واقع شده می باشد.این حمام دارای دو حوض آب سرد و گرم بوده می باشد و آب آن نیز با آب رود و قنات تامین می شده می باشد. در قسمت های مختلف حمام معمار با بهره گیری از پوشش گنبدی و عرقچینهای زیبا به مسقف کردن بنا همت گماشته می باشد. متاسفانه این حمام به علت رعایت اصول بهداشتی تعطیل گردید و امروزه به صورت بنایی متروک و بلا بهره گیری باقی مانده می باشد. این حمام در مختصات جغرافیایی E ˝۲/۴۹ ′۲۰ ˚۴۹ و N ˝۱/۴۶ ′۱۷ ˚۳۷ قرار گرفته می باشد. ارتفاع آن از سطح آب های آزاد ۱۵ متر می باشد. این بنا در بخش کسما ی شهرستان صومعه سرا، درخیابان سردار جنگل کسما واقع شده می باشد. دهستان کسما با ۳۷ آبادی در بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا و به فاصله ۲ کیلومتری این شهر قرار گرفته می باشد. این دهستان در گذشته های دور دارای بازارها و کاروان سراهایی بوده که شب ها به وسیله ی در وازه هایی بسته می گردید.

بازار حمام قدیمی کسما در اواخر دوران قاجاریه و در مرکز دهستانی با همین نام و در میان بافت قدیمی بازار احداث گردیده می باشد. بافت اطراف حمام را کوچه ها و معابر تشکیل داده و به نظر می رسد که ایام شلوغ و پراستفاده ای را گذرانیده می باشد. خزینه این حمام در سال ۱۳۴۲ به دستور متصدیان بهداشت مسدود و مخزن های آب سرد و گرم بتونی جدیدی بر روی سقف و در پشت بنا احداث گردید که آب مورد نیاز حمام را تامین می نمود. آخرین مرمت این حمام حدود ۷۰ سال پیش بوده می باشد و بخشی از آن نیز با گسترش شهرسازی و لزوم احداث خیابان ویران شده می باشد. این حمام دارای دو حوض آب سرد و آب گرم بوده می باشد و آب آن نیز از آب رودخانه و قنات تامین می شده می باشد. در قسمت های مختلف حمام معمار با بهره گیری از پوشش گنبدی و عرق چین های زیبا به سقف کردن همت گماشته می باشد.

پارک ساحلی تولم شهر

رشت جاده قدیم رشت به صومعه سرا – تولم شهرودر کنارجاده اصلی و مرکز شهر ضلع شمالی تنها رود این شهر قرار دارد.این پارک در ضلع غربی شهر و در کنار رودخانه واقع می باشد در دو طرف آن پل عبور و مرور قرار دارد زیر این پل رودخانـه ای زیبا قرار دارد که در یک سمت این رودخانه، پارک بازی وجـود دارد  در پارک بازی امکانات تفریحی از قبیل ؛تـاب ، سرسـره ، چرخ فلک وسایر امکانات رفاهی و بهداشتی هست.پـارک متصل به شهر می باشد و می تواند در جذب جمعیت خسـته نقـش زیادی داشته باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه