تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اقامتگاه شلمه جار سیاهمزگی شهرستان شفت

یکی از جاذبه های دیگر شهرستان شفت که می تواند همچون دیگر روستاهای نمونه گردشگری به یکی از قطب های گردشگری تبدیل گردد، منطقه سیاحتی و تفریحی “شلمه جار” روستای خرمکش از توابع بخش احمدسرگوراب شهرستان شفت می باشد. شلمجار را بیشتر کوهنوردان با نگینی که در بام آن هست می‎شناسند این نگین همان کمپ فرهنگیان شهرستان می باشد که به جلوه های طبیعی این منطقه جلوه ای خاص بخشیده و معماری آن بهت برانگیز می باشد این منطقه در ارتفاع ۱۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و علاوه بر داشتن پوشش گیاهی و مراتع دارای جاذبه ای دیگر می باشد و آن آب و هوای مطلوب آن می باشد.

4-4-7  مشخصات واحدهای پذیرایی و رستورانهای شهر صومعه سرا

در شهر صومعه سرا تعداد 20 واحد پذیرایی( اعم از رستوران ، چلوکبابی  و غیره) هست که از این میان 10 مورد را مورد مطالعه قرار می دهیم .

 

1- هتل رستوران ابریشم:

این واحد پذیرایی در میدان اصلی و ورودی شهر قرار داشته و تنها هتل و رستوران شهر صومعه سرا می‎باشد. بنای این ساختمان در سال 1378 ساخته شده و از نظر ظاهری بسیار شیک و قشنگ می باشد.این رستوران بدلیل مکان یابی مناسب در ورودی شهر مشکل ترافیکی برای شهر به وجودنمی آورد و برای مسافرین و افرادی که از اطراف می آیند جای بسیار مناسبی می باشد. طی مصاحبه مستقیمی که با مدیر این رستوران انجام گردید مدعی بود که برچسب هتل برروی این رستوران این تداعی را به وجودآورده که قیمت غذا گرانتر از بقیه رستورانها بوده در حالیکه چنین نمی باشد. این رستوران بهترین زمان کسب کار خود را در ماه فروردین و سه ماهه تابستان اظهار کرده می باشد. همچنین آشنا و مهیا نبودن مکانهای توریستی برای گردشگر و ایجاد هتل جدید در شهر فومن را بعنوان معضلات موجود برای شهر صومعه سرا و هتل خود می داند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد