تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

آبشار دودوزن خرم کش

این آبشار در 21 کیلومتری شفت و در روستای خرم کش قرار دارد. ارتفاع این آبشار حدود 20 متر می باشد و در دل جنگل چشم انداز منحصر به فردی به وجود آورده می باشد که می تواند مقصد مناسبی برای اکوتوریست ها باشد. به خاطر کوهستانی بودن منطقه و مطلوب بودن شرایط آب و هوایی در فصل گردشگری می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

سرسبزی طبیعت اطراف این آبشار و درختان تنومند خود بر زیبایی این مکان افزوده و ارزش آن را دو چندان نموده می باشد. امید می باشد با بهره برداری صحیح و برنامه ریزی مناسب بتوان از این قابلیت بهره گیری نموده و صنعت گردشگری را در شهرستان توسعه بخشید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

4-1-3 شهرستان ماسال

ماسال وشاندرمن که در غرب استان گیلان و در جنوب دریای خزر قرار دارد از شمال به رضوانشهر، از جنوب به فومن، از شرق به صومعه سرا و از  مغرب با بخش شاهرود از شهرستان خلخال همجوار می باشد. این شهرستان به سبب جایگاه خاص جغرافیایی ونزدیکی به مرکز استان و شهرستانهای گردشگری پذیر غرب گیلان  و همچنین به علت دارا بودن توانهای طبیعی و انسانی فراوان می تواند به عنوان قطب گردشگری استان معرفی گردد.از آنجاییکه توان های طبیعی شهرستان برجسته ترجلوه می کند لذا با تکیه بر گردشگری طبیعت پسند (اکوتوریسم) می توان زمینه توسعه همه جانبه شهرستان را فراهم نمودزیرااکوتوریسم ازوجوه گردشگری پایدار قلمداد می گردد.یعنی سفر مسئولانه به پهنه طبیعت، سفری که محیط زیست را پاس می‎دارد و به زندگی مردمان محلی رونق می بخشدو منافع میزبانان را از جنبه های زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی  مدنظر قرار می دهند. در این نوشتار به اختصار جاذبه های اکوتوریستی ماسال و شاندرمن معرفی می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه