تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

بقعه بابا رکاب

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مسیر جاده امامزاده ابرهیم و در 5 کیلومتری نرسیده به آن قرار دارد این بقعه که در مساحت 25 متر مربع ساخته شده می باشد. سالانه زائران زیادی را به سوی خود می کشاند و زائران پس از انجام فرایض دینی به سوی امام زاده ابراهیم مشرف می شوند. بنای این بقعه از آجر و سنگ در یک طبقه ساخته شده می باشد و سقف آن شیروانی در دو طبقه که با حلب پوشانده شده می باشد. و روی تابلوئی که نام الله اکبر درج شده بربالای آن نصب شده می باشد در اطراف این بقعه چند باب مغازه به چشم می خورد که در فصل تابستان راه‎اندازی می شوند و بازار کوچکی برای خود رو به راه می کنند اما در فصول دیگر به غیر از یک باب مغازه بقیه بسته شده و صاحبان مغازه به فعالیت های دیگر می پردازند.

 

– بقعه امام زاده اسحق و خواهرش خیرالنساء

این بقعه در ارتفاعات سیاه کوه و در 25 کیلومتری شفت قرار دارد. درست در جائی قرار گرفته می باشد که از سمت شمال بیجار سر، جنوب ییلاقات سیاه مزگی، شرق کوه های ویسرود و لاسک و از غرب سیاه مزگی دیده می شوند. مصالح به کار رفته ساختمان از چوب می باشد و دور تا ور آن را با حلب پوشانده اند و داخل بقعه با گچ سفید کاری شده و ضریحی در وسط آن نصب شده می باشد. هر چند سقف آن با حلب پوشانده شده می باشد اما دلیل پوشانده شدن دور تا دور آن با حلب سرمای زیادی در زمستان و جلوگیری از پوسیده شدن چوب های بقعه می باشد.

مسافران درگاه حرم امام زاده اسحق از هر دیری به سویش مشرف می شوند. در سطح شهرستان، استان و حتی در سطح ملی جایگاه ویژه ای در امر گردشگری مذهبی دارد.

 

– بقعه امام زاده نهزم

روستای نهزم در شش کیلومتری جنوب شرقی شفت قرار دارد. امام زاده نهزم تقریبا در مرکز روستا واقع شده و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده می باشد. مصالح بنا از خشت بوده و در داخل سقف بنا سه ردیف واشان کشی مشهود می باشد. همچنین ضریح بنا دارای گرهی چینی بوده و دارای سقف هلالی می باشد و حفاظتی فلزی بر گرداگرد آن ساخته شده می باشد و دور بنا پنجره هایی جهت نورگیری مناسب تعبیه گردیده می باشد. اسامی دیگر مکان های زیارتی مذهبی در جدول 4-1 آورده شده می باشد.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه