عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

رودخانه ها

یکی از جاذبه های طبیعی ماسال و شاندرمن وجود رودخانه هاست.رودخانه های بزرگ و کوچک زیادی در شهرستان جاری می باشد که رودخانه های خالکایی در ماسال و مرغک در شاندرمن مهمترین آنها می باشد.با در نظر داشتن مناظر طبیعی بستر رودها،وجود انواع آبزیان،تنوع پوشش گیاهی اطراف رودها و…انجام انواع تفریحات از قبیل شنا، ماهیگیری، قایق سواری، تفرج و .. را در بستر و حاشیه این رودها قابل اجرا می باشد. در شرایط کنونی با اینکه هیچگونه برنامه ریزی برای رودهای فوق انجام نگرفته اما روزانه گردشگران و مسافران زیادی در حاشیه این رودها به خصوص درفصول گرم سال در مسیر بالادست اوقات فراغت خود را سپری می کنند.

 

– استخرها

استخرها، آبگیر های کوچک یا بزرگی هستند که به گونه طبیعی در آغاز، انتها و یا طرفین مسیر رودهای جاری شکل گرفته اند.استخر ها کارکردهای فراوان دارند که یکی از کارکردهای مهم آن تامین نیازهای روحی وروانی مردم و پر کردن اوقات فراغت می باشد.ماسال و شاندرمن دارای 36 دهنه  استخر یا آب بندان می باشد با در نظر داشتن کارکردهای متعدد استخرها بهره برداری چند منظوره از این آبگیرها زمینه توسعه همه جانبه را برای کل شهرستان به ارمغان می آورد و فرصتهای شغلی جدید را در منطقه ایجاد می کند و تأسیسات رفاهی و زیر بنایی در گستره این استخرها شکل می گیرد.استخر طبیعی خشکه دریا که در ارتفاعات 2600 متری ییلاقات شاندرمن قرار دارد ازلحاظ جایگاه نسبی  در غرب شهرستان و استان واقع شده و از نظر تقسیمات هیدرولوژی جزء حوضه آبریز دریای خزر به شمار می رود که با کانالیزه شدن در شاخه اصلی با نام مرغک در نهایت در تالاب انزلی تخلیه می گردد.

 

– غارها

غارها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. غارهای طبیعی در اثر عوامل مختلفی زیرا نفوذ آب در طبقات آهکی، وقوع زمین لرزه و .. به وجود می آید. اکثر غارهای طبیعی از سنگهای آهکی تشکیل می گردد که ارتباط مستقیم با تشکیلات سنگ های رسوبی دارد.در ماسال و شاندرمن بیش از 17 غار بزرگ و کوچک هست که بزرگترین آن غار آویشوکه در بلندای 1300 متری از سطح دریا قرار دارد. این غارکه در قلب جنگل های شاندرمن جای دارد از غارهای منحصر به فرد در کشور ایران می باشد که با انتهای ناشناخته در سنگهای آهکی حفر شده و به لحاظ زمین شناختی و ژئومورفولوژی جای مطالعه فراوان دارد دیدن قندیل های زیاد و هفت آبشار این غار برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب می باشد. تاکنتون بیش از دو کیلومتر از ژرفای غار آویشو که طویل ترین غار استان گیلان به شمار می رود توسط غارنوردان و کوهنوردان محلی اکتشاف شده می باشد. بر اساس پژوهش های زمین شناسان قدمت غار آویشو به حدود 75 میلیون سال قبل بازمی گردد. اهمیت علمی این غار به لحاظ مطالعه فرایندهای مختلف رسوب شناختی و ژئوشیمیایی موثر در تشکیل این رخساره عظیم کارستی در درون سنگهای آهکی دوران مزوزوئیک بوده و اهمیت اقتصادی آن در صنعت گردشگری می باشد. با در نظر داشتن چشم اندازهای منحصر به فرد درون غار (اشکال استالاگتیت واستالاگمیت)، اکوسیستم های طبیعی اطراف (تنوع گونه های مختلف گیاهی و جانوری) و آب و هوای مطبوع زمینه توسعه صنعت اکوتوریسم و ژئوتوریسم را در این ناحیه فراهم نموده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه