تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

شهرستان شفت

جامعه اسلامی ایران با تکیه بر تعالیم عالیه اسلام و فرهنگ عظیم نشات گرفته از آن و کوشش در پاسداری از ارزش های والای انسانی از آثار برجای مانده از گذشتگان، چه آن ها که نشان دهند رفتار، منش، گویش و آداب و رسوم جامعه می باشد و چه ساخت و سازهایی که در زندگی روزمره جامعه مورد بهره برداری قرار می گیرد. بهتر می تواند رسالت خود را به انجام برساند. با چنین دیدگاهی «سازمان میراث فرهنگی ایران» مسئولیت خطیر شناسائی و شناساندن و حفظ میراث فرهنگی غنی این ملت را به عهده دارد و هدف اصلی برنامه ریزی های خود قرار داده می باشد که بر اساس تعالیم الهی چهارده قرن گنجینه عظیم فرهنگ و تمدن اسلامی را لابلای وجود خود حفظ و آثار مادی و معنوی به جای مانده از تمدن های قومی و کیفیت زندگی گذشتگان سرزمین خود را ارج نهاده و به فرهنگ بشری القاء کرده می باشد. تمدن های قومی و آثار بازمانده متنوع در جای جای این سرزمین پهناور و کهن بیانگر این مدعاست که ایران در میان قطب‎های تاریخی – توریستی جهان ، جایگاه ویژه ای داشته می باشد (طاهری، 1375، ص 147).

در شهرستان شفت نیز آثار فراوانی از گذشتگان بر جای مانده می باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 

– خانه عبدالرزاق شفتی

در روستای کمسار در 10 کیلومتری شفت قرار دارد. این بنا مربوط به عبدالرزاق شفتی، حاکم محلی دوره قاجاریه می باشد. ساختمان این بنا با آجر و ملاط ، ساروج ساخته شده می باشد. بنا دو طبقه و دارای زیر زمین بوده و تزئینات آن به صورت مقرنس کاری و انرود آهکی بر روی دیوار و همچنین کاشی هایی با لعاب فیروزه ای، می باشد. در داخل بنا شومینه ای جهت برقراری گرما تعبیه شده می باشد.

 

– حمام قدیمی روستای کمسار

روستای کمسار در ده کیلومتری جنوب شرقی شفت و پنج کیلومتری روستای جیرده واقع شده می باشد. حمام قدیمی کمسار در وشو بازار وستا قرار دارد.

بنای حمام قدیمی کمسار با مصالحی از خشت و گچ و ساروج ساخته شده می باشد. قسمت ورودی بنا تخریب گردیده و بر اثر گذشت زمان کف آن پرشده می باشد. متاسفانه بنای مذکور بر اثر بی توجهی مردم منطقه به محل تخلیه زباله تبدیل شده و هر روز بر تخریب آن افزوده می گردد. این بنا مربوط به دوره قاجاریه می باشد. با برنامه ریزی صحیح و مرمت این بنا می توان از آن به عنوان جاذبه باستانی تاریخی در امر گردشگری بهره گیری نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  3. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  4. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه