تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

پارک فومن

این پارک با داشتن انواع مجسمه‌های بینظیر و تاریخی و فضای زیبا و سرسبز و امکانات رفاهی مناسب طی چند سال اخیر که این شهر در روزهای تعطیل پذیرای مسافران زیادی می باشد محلی برای تفریح و استراحت می باشد. بزرگی پارک فومن در کنار درختان همراه با وسائل بازی مفرح و متفاوت مانند امکانات آن می باشد.

آبشار دوقولی گشت رودخان، بام سبز شهر ماکلوان در مسیر ماسوله پارک بازی شهر، جنگل‌ها و مراتع سبز، غار فوشه، و بقعه متبرکه سبز قبا از نوادگان امام موسی بن جعفر (ع) و مزار شریف شهید سید جواد موسوی از مناطق گردشگری فومن می باشد.

– قلعه رودخان

رودخان نام قلعه‌ای می باشد متعلق به دوره سلجوقیه که بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن در روستای رودخان بنا شده و 6/2هکتار مساحت و 65 برج و بارو و دیواری به طول 1500 متر دارد.

رطوبت بیش از حد هوا باعث رویش گیاه در لابه‌لای دیوارهای قلعه و پوسیدگی آنها شده، اما با این حال در مقایسه با قلعه‌های دیگر، رودخان سالم مانده می باشد.قلعه عظیم و شگفت‌انگیر رودخان در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی فومن که در حوزه جغرافیایی این شهرستان قرار دارد در قله کوهی در دل جنگل آرمیده می باشد.برای رسیدن به قلعه پس از عبور از شهر فومن، روستاهای گشت، کردمحله، گشت رودخان، سیاه کش، سیدآباد و قلعه رودخان در جاده ای که نیمی از آن آسفالت و نیمی دیگر خاکی می باشد بایستی طی مسیر نمود و به روستای حیدرآلات که جاده‌ای اتومبیل رو به آن ختم می گردد، رسید.

این مسیر تا قلعه را بایستی با پای پیاده که حدود ۵ کیلومتر می باشد طی نمود. زمان لازم برای طی کردن این مسیر با پای پیاده حدود یک ساعت و نیم می باشد که مقداری از آن را از طریق پله‌های احداثی بایستی طی نمود.بر اساس تحقیقات انجام شده، این دژ عظیم که به قلعه روخان (رودخان) موسوم می باشد، طى وقایع و رویدادهایى که پس از دوره ساسانى به وقوع پیوست، تخریب گردید، اما در قرن ۵ و ۶ هجرى قمرى و در زمان حکومت سلجوقیان تجدید بنا گردید و به همین جهت در شمار قلاع اسماعیلیه معروف می باشد.از روستای قلعه رودخان تا قلعه رودخان طبیعت بسیار زیبا و چشم اندازهای زیادی هست که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می کند.در مسیر صعود به قلعه درختانی با قدمت طولانی به سمت آسمان قد علم کرده و نور از لابه لای شاخه‌های این درختان به پایین می‌ریزد.ارتفاع قلعه بین 665 تا 715 متر از سطح دریا می‌باشد. در سمت راست قلعه، رودخانه‌‏ای به همین نام قرار دارد که از ارتفاعات، سر چشمه گرفته و آب آن از جنوب به شمال در جریان می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه