عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

ویژگی های اقتصادی

3-3-10 نیروی انسانی و اشتغال

با در نظر داشتن جدول زیر درصد اشتغال در کل محدوده 1/85 درصد می باشد که بیشترین درصد اشتغال مربوط شهرستان صومعه سرا با 5/91 درصد می باشد و کمترین آن به شهرستان شفت تعلق دارد.

 

3-3-10-1 شاغیلن بخش های خدمات و صنعت و کشاورزی

جدول زیر تعداد شاغلین را در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی نشان می دهد. با در نظر داشتن آمار شاغلین در بخش کشاورزی در همه شهرستانها بیش از بخشهای دیگر می باشد.

3-3-10-2 تعداد بهره برداران بخش کشاورزی

در جدول زیر تعداد شاغلین در بخشهای مختلف کشاورزی نشان داده شده می باشد از بین شاغلین بخشهای مختلف در شهرستان آستارا بیشترین تعداد به گروه باغداری، در تالش به زراعت، صومعه سرا زراعت، بندر انزلی باغداری، شفت به زراعت، ماسال به زراعت و فومن نیز بیشترین تعداد به زراعت اشتغال دارند

 

3-3-11 کشاورزی

با در نظر داشتن جایگاه هر منطقه نوع محصولات تولیدی نیز متفاوت می باشد در محدوده مورد مطالعه بر طبق اطلاعات اخذ شده از جهاد کشاورزی استان در بین محصولات زراعی آستارا  بیشترین سطح زیر کشت مربوط به برنج می باشد در تالش هم بیشترین سطح مربوط به برنج، در رضوانشهر بیشترین سطح زیر کشت مربوط به نباتات علوفه ای، صومعه سرا برنج، بندر انزلی برنج، شفت، ماسال و فومن نیز بیشترین زمین اختصاص یافته به محصول برنج تعلق دارد. محصولات باغی در محدوده مورد مطالعه شامل مرکبات، درختان میوه، گردو ـ فندق، توت، کیوی، چای، انگور می باشد که از این اندازه در شهرستان آستارا بیشترین سطح زیر کشت مربوط به گردو و فندق و در مرحله دو کیوی، تالش کیوی در مرتبه اول و گردو و فندق در مرتبه دوم قرار داشته، رضوانشهر گردو و فندق در مرتبه اول، صومعه سرا بیشترین توت، بندر انزلی بیشترین مرکبات، شفت بیشترین توت، ماسال بیشترین گردو و فندق و در فومن بیشترین سطح زیر کشت مربوط به محصول چای می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

    شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه