عنوان کامل پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

نواحی جلگه ای

نوار جلگه ای بعداز باند ساحلی تا کوهپایه های البرز و تالش را به صورت زمین های مسطح تقریبا همواره در بر گرفته می باشد و عرض این جلگه با در نظر داشتن فعالیت های رودخانه متغیر می باشد. و شیب این جلگه ها عموما حدود 5%  یا کمتر می باشد. از لحاظ ارتفاعی حدود بین ارتفاع باند های ساحلی تا ارتفاع 100 را بایستی این نواحی بدانیم که از آستارا تا چابکسر کشیده شده می باشد. جلگه باریک تالش در غرب آستارا تا شفارود (رضوانشهر) تا عرض متوسط 3 الی 10 کیلومتر و جلگه وسیع غرب سفید رود از شفارود  تا سفید رود کشیده شده می باشد.

 

3-3-3-3 نواحی کوهپایه ای

این ناحیه از ارتفاع 100 الی 500 گسترده شده و غالبا از تپه های منفرد و کم ارتفاع تشکیل شده می باشد. که امروزه جزء مناطق چایکاری می باشد. ودر گذشته پوشیده از جنگل بوده می باشد. اما با در نظر داشتن رشد جمعیت و توسعه شهرها عموما شهرها به این سمت کشیده می شوند. که شدت تخریب آن در آینده ای نزدیک به مراتب از وضعیت فعلی بیشتر خواهد گردید. شهرهای منجیل، لوشان، رودبار از شهرهای قرار گرفته در این ناحیه می باشد که اقتصاد زیتون کاری و گندم و دیم از مشخصه های مهم آن می باشد. (طرح جامع استان گیلان، 1375 )

 

3-3-3-4 نواحی کوهستانی

این نواحی از ارتفاع 500 متر به بالا و در شیب بیش از 3% شکل گرفته می باشد که دارای دو زون غربی و شرقی در گیلان می باشد زون غربی که جهت شمالی و جنوبی داشته و رشته کوه تالش از رودخانه آستارا چای تا سفیدرود کشیده شده می باشد که بلندترین نقطه آن دارای 3300 متر (قله بکر و داغ) می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد