عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پایگاههای راهنمایی و رانندگی و تأثیر آن در احساس امنیت گردشگری درحوزه غرب گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

آشنایی با مأموریت ها و وظایف معاونت راهنمایی و رانندگی

برطبق اساسنامه و قانون نیروی انتظامی وظایفی برای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده که 28 بند می باشد نظر به اینکه در این تألیف فقط به معاونت راهور پرداخته شده می باشد در مورد بند 12 این قانون که مربوط به معاونت راهنمایی و رانندگی و امور حمل و نقل می باشد توضیحاتی اظهار می گردد: بند 12 از ماده 4 چنین اشعار می دارد :

«اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و امور توزین و حفظ حریم راه های کشور»یعنی :

1- در اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به موضوعاتی نظیر رسیدگی به تصادفات جلوگیری از وقوع جرایم رانندگی، اخذ جرایم و اجراییات، هدایت مدیریت ترافیکی، کاهش تصادفات و. . . می پردازد.

2- در امور توزین و حمل و نقل به توزین وسایط نقلیه باربری درمحورهای خارج از شهر، اجرای قوانین و مقررات به حمل بار از نظر طول و عرض و ارتفاع و موارد مربوطه به حمل و مسافر و مدارک و تجهیزاتی که راننده و وسیله بایستی همراه داشته باشد را اظهار می کند.

3- در حفظ حریم راه ها با جلوگیری از تجاوز به حریم راه های کشور با تشکیل پرونده قضایی برای متخلفین اجراء مأموریت می کند. بر این اساس وظایف معاونت راهنمایی و رانندگی و امور حمل و نقل به صورت تفصیلی معرفی می گردد.

آشنایى با وظایف و مأموریت‌هاى کلى پلیس راهنمایى و رانندگى

پلیس راهنمایى و رانندگى و امور حمل و نقل یکى از پلیس‌های پیش‌بینى شده در سازمان نیروى انتظامى می باشد که وظایف و مأموریت‌هاى آن به تبیین زیر می باشد:

برنامه‌ریزى و هدایت فعالیت‌هاى راهنمایى و رانندگى به مقصود تأمین نظم عبور و مرور، اجراى مقررات راهنمایى و رانندگى و حمل و نقل، امور توزین و حفظ حریم راهها در سطح کشور با در نظر داشتن مقررات داخلى و بین‌المللی.

هدایت تخصصى واحدهاى تابعه نیرو در زمینه امور راهنمایى و رانندگى و حمل و نقل.

برنامه‌ریزى در جهت انجام مأموریت‌هاى خدماتى و تأمین سلامت عبور و مرور و حمل و نقل.

تدوین رویه‌ها، صدور دستورالعمل‌ها درکلیه زمینه‌هاى مرتبط با راهنمایى و رانندگى و امور حمل و نقل از قبیل تسهیل عبور و مرور، رسیدگى به تصادفات، آزمایش رانندگی، صدور پروانه‌ها، صدور گواهینامه بین‌المللى و پلاک ترانزیت، تبدیل گواهینامه‌هاى خارجى به ایرانی، معاینه وسایط نقلیه، شماره‌گذاری، اخذ جرایم و اجرائیات، توزین، حفظ حریم راهها، مهندسى ترافیک، علائم راهنمایى و رانندگى و تجهیزات تخصصى و ملزومات مورد نیاز و ابلاغ آنها به واحدهاى مربوطه و نظارت بر حسن اجراى آنها.

ابلاغ قوانین و مقررات راهنمایى و رانندگى و حمل و نقل و ارائه نظرات کارشناسى در جهت حل مسائل و معضلات منتقله از طریق واحدهاى راهنمایى و رانندگی.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. پایگاههای راهنمایی رانندگی به چه اندازه می توانند در افزایش تعداد گردشگر حوزه غرب گیلان موثر باشند؟
  2. آیا پایگاههای راهنمایی و رانندگی در امنیت گردشگری حوزه غرب گیلان تأثیر دارند؟
  3. احساس امنیت در گردشگری چگونه می تواند باعث رونق این صنعت در حوزه غرب گیلان گردد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه